Як прищепити дитині звичку до читання. Рекомендації психолога батькам

Як прищепити дитині звичку до читання. Рекомендації психолога батькам.

1. Пишіть дитині записки. «Твоя шоколадка лежить в ящику кухонного столу»

2. Попросіть прочитати дитину вам книжку, яку він точно знає напам'ять. Наприклад «Мойдодир» чи щось на кшталт цього. Нехай він отримає задоволення від ролі «читця».

3. Дозвольте йому читати дитячі жарти, журнали, книжки з картинками, те, що веселить і подобається. Звичайно, проводьте вікову цензуру.

4. Дайте роль для заучування в дитячому спектаклі.

5. Попросіть почитати вголос тому, хто цього робити не може. Наприклад, дитина може читати мамі, щоб їй не нудно було мити посуд. Або молодшому братові, щоб показати свою перевагу. Або бабусі, яка погано бачить.

6. Знайдіть малюкові друга по листуванню. Дитину або дорослого, родича або чужу людину. Головне, щоб той писав короткі, але цікаві листи і робив це досить регулярно. І самі не забувайте писати листи, коли їдете у відрядження і вітальні листівки до свят.

7. Запишіть дитину в дитячу бібліотеку.

8. Купіть веселу настільну гру, в якій потрібно читати те, що написано.

9. Запропонуйте дитині зробити власну книгу або журнал.

10. Демонстративно читайте вголос у дитини на очах. Покажіть задоволення від книги.

11. Зробіть дитині свою книжкову полицю.

12. Зупиніться при читанні на найцікавішому місці. Нехай дитина захоче дізнатися, що там далі.

13. Розкажіть частину історії і скажіть, що забули продовження. Скажіть, що вона може сама прочитати, покажіть де і на якій сторінці.

14. Влаштовуйте сімейні читання. Читайте вголос окремі книги, навіть якщо дитина вміє читати.