Інклюзивна освіта: психологічні аспекти

Чинники реалізації інклюзивного навчання:

Запорукою успішної реалізації інклюзивного підходу є ефективна співпраця вихователів, відповідних фахівців, батьків та учнів. Усі спеціалісти з проблем розвитку дітей є важливими помічниками та партнерами вихователів. У закладі має бути створена своєрідна мережа підтримки. Всі працівники та адміністрація закладу, всі, хто працює з дитиною з особливими освітніми потребами, мають допомагати одне одному, обмінюватися знаннями, намагатися максимально використовувати місцеві ресурси для досягнення головної мети – реалізації дитиною її потенціальних можливостей та підготовки її до самостійного життя в суспільстві.

Умови ефективного функціонування закладів інклюзивної освіти:

- раннє виявлення відхилень у розвитку дитини та започаткування корекційної роботи;

- правильне діагностування та наявність об’єктивних можливостей розвитку дитини (за даними психолого-медико-педагогічної консультації);

- готовність педколективу дошкільного навчального закладу до роботи в умовах інклюзивного навчання (зокрема, наявність спеціальної підготовки);

- надання дитині кваліфікованої корекційної допомоги;

- готовність батьків надати реальну допомогу дитині у процесі її навчання;

- створення відповідних побутових умов;

- забезпечення навчально-виховного процесу необхідними технічними засобами.