Літнє оздоровлення

Літо!

Мабуть найкращий час для оздоровлення дітей. Ми потурбувались, щоб наповнити літнє дозвілля малечі іграми, розвагами, спостереженнями, працею на природі, загартувальними процедурами, пішохідними переходами, спортивними святами. Цікаві лялькові вистави, конкурси, вікторини, інсценівки казок, у яких діти беруть безпосередню участь. Діти отримають безліч позитивних емоцій, нових вражень та знань!

Починаємо день з ранкової гімнастики!

Влітку ранкову гімнастику обов'язково проводимо на повітрі. Далі цікаві заняття зокрема:

1. Самостійна художня діяльність:

- виготовлення поробок з природного матеріалу (каміння, мушлі, листя, гілочки, шишки, насіння);

- виготовлення поробок з використанням круп (манка, пшоно, гречка, рис тощо);

- малювання піском;

- рельєфні малюнки (для фарби: вода, сіль, крохмаль, гуаш);

- конструювання з паперу (орігамі);

- пластилінове малювання;

- малювання нитками;

2. Загартувальні процедури на прогулянках і після них:

• загартування сонцем: короткотривале перебування на сонячній ділянці - приймаємо сонячні ванни, засмагаємо.

Приймаємо сонячні ванни ранком, коли повітря особливо чисте і ще не занадто пекуче, а також ближче до вечора, коли сонце хилиться до заходу.

Не засмагаємо: безпосередньо перед їжею і відразу після неї. Сонячні ванни приймаємо через 30-40 хвилин після сніданку, а закінчуємо не менш ніж за годину до чергового прийому їжі. Абсолютним протипоказанням до проведення сонячних ванн є температура повітря +300с. Не перебуваємо на сонці в повній нерухомості. Уникаємо сильного опромінення голови, для попередження перегріву та сонячного удару дітям обов'язково надіваємо головні убори. уникаємо засмаги під сильним вітром.

• загартування повітрям:

- повітряні ванни в приміщенні (діти мають їсти, гратися і спати в теплу погоду при відчинених вікнах);

- повітряно-сонячні ванни на прогулянках, які організовуються кожного дня по два рази.

• загартування водою:

- вологе обтирання рук, шиї, ніг;

- обливання стоп.

3. Прогулянка по «Стежинці здоров’я».

Прямуємо до спортивного майданчика заняття з фізичної культури.

Особливість фізкультури влітку - динамічність, швидка зміна діяльності.

Весело граємо в ігри:

- спортивні;

- рухливі (ігри з ходьбою, бігом, рівновагою, з повзанням і лазанням, з киданням і ловлею предметів, зі стрибками, на орієнтування у просторі).

Під час ранкового прийому проводяться одна-дві гри малої та середньої рухливості;

На прогулянках у першу і другу половину дня - на кожну планується не менше трьох-чотирьох ігор різної рухливості при цьому першу гру розпочинають через 10-15 хвилин після початку прогулянки, коли діти дещо адаптуються до погодних умов, а останньою проводять малорухливу гру.

Увечері - одна-дві гри малої та середньої рухливості.

Під час літньої спеки ігри з бігом або стрибками організовуємо у другій половині дня, у затишку, рольові згідно з вимогами програми, атрибути виносимо на майданчик, народні.

Експериментально-пошукова діяльність.

З водою, повітрям, піском. Наприклад:

Дослід «Бульбашки»: опустити один кінець трубочки у воду, а через інший кінець видувати повітря. Пояснити, що відбувається, чому?

Дослід «Тоне чи ні». Запропонувати дітям кинути у воду камінець, потім мочалку. Пояснити, що сталося, чому?

Дослід «Хризантема». Зробити з паперу трубочки. Один кінець розрізати на тоненькі смужки. Занурити у воду розрізаний кінець трубочки. Що відбувається зі смужками під водою? На що вони схожі? Чому вони спливають? Витягнути трубочки з води. Що відбулося, Чому?

Дослід «Вода, що не виливається». Набрати повну коробочку води. Згори покласти аркуш паперу. Перевернути коробочку догори дном. Що сталося? Чому? (Пояснення: повітря тисне на папір і притискає його до коробочки).

Дослід «Як швидше вилити воду із пляшки». Наповнити водою по дві пляшки. Спробувати вилити воду з пляшок. Одну з них тримати нерухомо шийкою донизу, а другу можна нахиляти, трясти, обертати. З якої пляшки вода виллється швидше? (Пояснення: вода з пляшки, що рухається виливається швидше, тому, що її місце займає повітря, що надходить ззовні).

Праця:

- на городі;

- на майданчику;

- на квітнику;

- допомога молодшим дітям.